Skirtingų tipų kavos aparatai ir jų veikimas

Ar mėgstate kavą? Jei taip, tikrai nesate vieni. Iš tiesų kava yra vienas populiariausių gėrimų pasaulyje. Ir tikite tuo ar ne, bet šiandien rinkoje iš tiesų yra daugybė skirtingų kavos aparatų rūšių. Vieni gamina espreso kavą, kiti – įprastą kavą, treti – specialius gėrimus, pavyzdžiui, latte ir kapučino. Taigi, kurio tipo kavos aparatas tinka jums? Skaitykite toliau ir sužinokite!

Espresso kavos aparatai. Espresso kavos aparatai yra bene populiariausi kavos aparatai dabartinėje rinkoje. Šie aparatai naudoja slėgį ir karštą vandenį, kad pagamintų koncentruotą espreso kavą. Paprastai jie taip pat turi priedus, kuriais galima gaminti pieno putas kapučino, latte macchiatos ir kitiems specialiems gėrimams.

Kai kuriuose espreso kavos aparatuose naudojamos garinimo lazdelės, o kituose – mažos kapsulės su malta kava.

Pilstomieji kavos aparatai. Jei ieškote paprasto ir nebrangaus būdo įprastai virti kavą, puikiai tiks lašelinis kavos aparatas. Šie aparatai naudoja iš anksto sumaltą kavą ir per kelias minutes ją paruošia naudodami karštą vandenį. Rezultatas – sodraus skonio kavos puodelis, puikiai tinkantis bet kuriam rytui.

Prancūziški kavos aparatai. Prancūziški presai – puikus būdas pasigaminti sodrios ir aromatingos kavos nenaudojant elektros energijos. Šie aparatai stūmokliu spaudžia karštą vandenį per smulkiai sumaltą kavą, todėl gaunamas intensyvaus skonio kavos puodelis. Šis metodas geriausiai tinka šviesesnio skrudinimo kavai, nes stūmoklis gali lengvai išgauti per daug kartumo iš tamsesnio skrudinimo kavos pupelių.

Užpilami kavos virimo aparatai. Užpylimo aparatai – tai rankinio kavos virimo aparatas, kuriame ant šviežiai sumaltos kavos tirščių reikia lėtai pilti karštą vandenį. Rezultatas – intensyvaus skonio ir aromato kavos puodelis, tačiau tai reikalauja daugiau pastangų ir laiko nei kiti būdai.

Šalto virimo aparatai. Jei ieškote šaltos kavos, šalto virimo aparatas gali būti kaip tik jums. Šie aparatai naudoja šaltą vandenį, į kurį kelias valandas lėtai pilami kavos tirščiai, todėl išgaunamas švelnus puodelis kavos, kurioje mažai rūgšties ir kofeino.

Tai tik keletas skirtingų kavos virimo aparatų tipų, kuriuos šiandien galima įsigyti rinkoje. Nesvarbu, kurį iš jų pasirinksite, tikrai kaskart mėgausitės puikia kava! Taigi neskubėkite ir raskite jums tinkamą kavos aparatą – nenusivilsite! Mėgaukitės gardžiu kavos puodeliu!